Przeczytają Wańkowicza. Kto wygra 1000 złotych?

Przeczytają Wańkowicza. Kto wygra 1000 złotych?W piątek, 4 maja o godzinie 17.00 zapraszamy do biblioteki na rozstrzygnięcie 5. edycji konkursu „Mistrz pięknego czytania”. Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza oraz Janusz Zarzeczny Starosta Stalowowolski i Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. Na zwycięzcę czeka 1000 złotych, zaś pula na pozostałe nagrody to kolejne 800 złotych. Widzowie przyznają także Nagrodę Publiczności.

Tym razem finaliści konkursu wezmą udział w publicznym czytaniu dzieła Melchiora Wańkowicza.

Po I etapie konkursu czyli przesłuchaniach konkursowych, które przeprowadzono 27 marca, przez cały kwiecień finaliści uczestniczą w próbach głośnego czytania. Teraz przed nimi wspomniany finał. A podczas finału – publicznego głośnego czytania utworu „Szczenięce lata” Melchiora Wańkowicza – jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia.

Za przygotowanie uczestników konkursowych zmagań odpowiada  Maria Bembenek, opiekunka i reżyser Teatru „Blagier” ze Spółdzielczego Domu Kultury. Przypomnijmy, że dwa lata temu w MBP czytano „Chłopów” Reymonta, a w ubiegłym „Spaghetti i miecz” Tadeusza Różewicza.

Jeszcze raz zapraszamy Czytelników na finał konkursu „Mistrz Pięknego Czytania” - w piątek, 4 maja o godzinie 17.00 na salę konferencyjną (II piętro) obiektu MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

Luty 2019