Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Prezentacja książki o Leszku A. Moczulskim

Prezentacja książki o Leszku A. Moczulskim10 maja o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza odbędzie się prezentacja książki „Odwitania z poetą” Leszka Aleksandra Moczulskiego, której będzie towarzyszyć projekcja filmu i wystawa przygotowana wspólnie z Muzeum Okręgowym w Suwałkach.

Leszek Aleksander Moczulski to znany i popularny poeta, związany generacyjnie z pokoleniem Nowej Fali, zadebiutował w roku 1971 tomikiem „Nawracanie strach na wróble”. W następnych latach jego twórczość trafiła pod strzechy dzięki szlagierom Skaldów i Marka Grechuty – do których słowa napisał właśnie Moczulski.

„Odwitania z Poetą”, to pozycja zawierającej teksty o poecie, autorze m.in. tomików „Narzędzia i instrumenty” czy „Odwitania z Suwalszczyzną”. Tom zredagował Zbigniew Fałtynowicz, posłowiem opatrzył Bronisław Maj. W tomie znalazły się teksty znanych eseistów i krytyków literackich poecie m.in. Juliana Kornhausera, Adama Zagajewskiego, Stanisława Barańczaka, Tadeusza Nyczka, Wojciecha Ligęzy, Zbigniewa Chojnowskiego,

Spotkaniu i prezentacji książki „Odwitania z poetą” towarzyszy wystawa – „Leszek Aleksander Moczulski”. Prezentację poprowadzi Zbigniew Fałtynowicz z Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

 

Prezentacja książki o Leszku A. Moczulskim

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech