Egzotyczna wystawa do końca wakacji

Egzotyczna wystawa do końca tygodniaDo końca wakacji można w Bibliotece Głównej obejrzeć wystawę książek i przedmiotów codziennego użytku z Czech, Szwecji, Chin, Japonii, Indii, Egiptu i Meksyku. Ekspozycja została przygotowana specjalnie z myślą o Nocy Bibliotek, która już za nami, ale kto nie mógł na wydarzenie przybyć, do końca tygodnia oddając lub wypożyczając książki może zapoznać się ze zgromadzonymi przez bibliotekarzy zbiorami.

Na wystawie prezentowana jest m.in. indyjska biżuteria, miecz japońskiego samuraja, chińska porcelana, wachlarze, egipski papirus, ulotki, foldery, bilety wstępu.

Wystawa wraz z planszami informacyjnymi, eksponowana jest tuz przy wejściu na parterze obiektu przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, do 15 czerwca. Od 16 czerwca przez 2 tygodnie biblioteka będzie nieczynna.

Luty 2019