W poetyckie szranki z Kazimierzem Lindą

W poetyckie szranki z Kazimierzem LindąMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza serdecznie zaprasza miłośników poezji na promocję najnowszego tomiku Kazimierza Lindy „W szranki z czasem”. Wieczór autorski zaplanowano na czwartek, 21 czerwca, godzinę 18.00 w sali bankietowej obiektu MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. – Twórcza przygoda Kazimierza Lindy trwa już dość długo – 20 lat mija od jego wydawniczego debiutu.

Trwałość natchnienia doskonale obrazuje zbiór wierszy „W szranki z czasem”, który stanowi obraz tego co przez lata napisał Kazimierz Linda. Tytułowe zmaganie się z czasem ma przede wszystkim wymiar egzystencjalny, łączy się z jakąś wewnętrzna walką: balansowaniem miedzy zauroczeniem światem i zwątpieniem, wiarą w potęgę miłości i jej iluzorycznością w wieku „niespełnień”, ocaleniem w pamięci i jej złudna naturą – pisze we wstępie do tomiku Ryszard Mścisz, również literat.

Kazimierz Linda, urodził się w Babicach koło Przemyśla. Poeta, satyryk, animator kultury, wydawca ponad 160 książek i autor 5 tomików poezji. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie, wiceprezesem Stowarzyszenia Literackiego "Witryna" w Stalowej Woli, należy do Partii Dobrego Humoru. Laureat nagrody Zarządu Powiatu Stalowowolskiego „Twórca - Osobowość Roku 2014”, uhonorowany tytułem Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola.

W poetyckie szranki z Kazimierzem Lindą

Czerwiec 2019