Kino plenerowe MDK w bibliotece

Kino plenerowe MDK w bibliotecePodczas tych wakacji kino plenerowe przygotowanie przez Miejski Dom Kultury zawita na patio Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. ks. J Popiełuszki 10! Najbliższe seanse już w piątek i sobotę od godziny 21.00

W piątek zostanie wyświetlony film „Dzikie historie” Pedro Almodovara.  To prawdziwie dzika komedia, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy.

Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. „Dzikie historie” ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel”), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction” wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

Sobota to film „Barany. Islandzka opowieść”. Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurdur Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

Repertuar na lipiec: www.kinowrzos.pl/kinoletnie

Kino plenerowe MDK w bibliotece