Konkurs poetycki dla uczniów

Konkurs poetycki dla uczniówMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza, Liceum Ogólnokształcące im KEN oraz Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli ogłaszają literacki konkurs „Moja Mała Ojczyzna” pod hasłem „Godziny przy piórze”. To już 18. edycja literackich zmagań.

Konkurs przeznaczony jest dla młodych twórców powiatu stalowowolskiego i  przebiega w trzech  kategoriach wiekowych: uczniowie klas  IV–VIII szkół podstawowych (I kategoria), uczniowie  oddziałów gimnazjalnych (II kategoria), uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (III kategoria). Zainteresowani udziałem w konkursie powinni złożyć dwa wiersze o tematyce dowolnej i jeden wiersz o tematyce patriotycznej, napisane czytelnie na oddzielnych kartkach (w pięciu egzemplarzach). Każdy wiersz należy podpisać - w prawym górnym rogu - pseudonim autora, typ szkoły, klasa. Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę podpisaną takim samym pseudonimem. W kopercie - informacje o autorze: imię, nazwisko, adres, nr telefonu, klasa, szkoła oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na wyrażeniu zgody  na  wykorzystanie  danych  osobowych i wizerunku  na  potrzeby promocji biblioteki według załączonego wzoru – podpisane przez rodzica lub opiekuna.

Prace można składać do 30 września w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, budynek Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, tel. 15 842–10–63 wew.. 38, tam również można uzyskać informacje uzupełniające.

Najlepsze wiersze uhonorowane zostaną nagrodami; prace oceniać będzie jury powołane przez organizatorów. Uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z wręczeniem nagród w październiku 2018 roku w Bibliotece Głównej w  ramach  obchodów  Stalowowolskich Dni Książki. Regulamin konkursu i wzór oświadczenia, które należy dołączyć do wierszy,  dostępne są na stronie internetowej MBP: www.biblioteka.stalowawola.pl w zakładce „konkursy”.

Marzec 2019