Konkurs na ekslibris

Konkurs na ekslibrisMiejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Stalowej Woli organizują XXIII edycję konkursu na ekslibris okolicznościowy pod hasłem: „Niepodległa”. Do udziału zapraszają zaś uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz młodzież oddziałów gimnazjalnych z terenu powiatu stalowowolskiego.

Celem konkursu jest uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowanie poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej, budowanie więzi opartych na świadomości wspólnego dziedzictwa narodowego, rozbudzanie szacunku dla rodzimej kultury i przynależności do lokalnego środowiska, pobudzanie plastycznej  aktywności twórczej młodzieży oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży ciekawą formą wyrażania swoich myśli i  koncepcji twórczych (forma ekslibrisu).

Prace – podpisane (imię, nazwisko, szkoła, klasa) - należy składać w siedzibie MBP przy ul. Popiełuszki 10 - do 17 października 2018 roku. Tam też uzyskać można szczegółowe informacje dotyczące konkursu.

Prace plastyczne powinny być wykonane w formacie A-4, zachowując jednak zawsze charakterystyczną formę projektu plastycznego - ekslibrisu (forma plastyczna jednobarwna, kolor czarny). W pracę wkomponowany powinien być napis Ekslibris i Niepodległa oraz  100-rocznica.

Ocenie nie będą podlegać pace wykonane ołówkiem i kredką. Do pracy należy dołączyć oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku i danych osobowych na potrzeby promocji konkursu na podstawie art. 29 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO) i przesłać do 17 października 2018 r. na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. ks. J. Popiełuszki 10 w Stalowej Woli. Autorzy najciekawszych ekslibrisów zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami, laureaci zostaną powiadomieni o terminie wręczenia nagród. Fundatorami nagród są: Starostwo Powiatowe oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli.

Kontakt z Organizatorem -  tel. 15  842-10-63  w. 38 lub 102.

Na zdjęciu: komisja oceniająca ekslibrisy w poprzedniej edycji konkursu.

Czerwiec 2019