Zwierzęta w książkach Wojciecha Cesarza

Zwierzęta w książkach Wojciecha CesarzaStatystyki biblioteczne pokazują, że najmłodsi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli lubią czytać książki o zwierzętach. Z myślą o nich, 12 września br. o godz. 11:00, odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem. Autor wspólnie z żoną Katarzyną Terechowicz pisze książki dla dzieci i dorosłych.

W naszej bibliotece zaprezentuje książki dla dzieci m. in. „Pamiętnik grzecznego psa”, „Nowe przygody grzecznego psa”, „Wakacje grzecznego psa” i „Kocie kłopoty grzecznego psa”. Książka „Pamiętnik grzecznego psa” zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczono ją na Złotej Liście Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. Dzieci będą mogły zakupić książki z autografem autora.
Wojciech Cesarz jest nie tylko autorem książek dla dzieci, ale również artystą grafikiem, dyrektorem kreatywnym i artystycznym w agencji reklamowej, dyrektorem artystycznym wielu tygodników i miesięczników oraz zwolennikiem ekologii. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach zadania „Kuźnia bibliolubnych” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym  patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Zwierzęta w książkach Wojciecha Cesarza

Luty 2019