Poetyckie konstelacje Aleksandry Knap

Poetyckie konstelacje Aleksandry Knap„Konstelacje” – to najnowszy tomik wierszy Aleksandry Knap. Prezentacja lirycznych propozycji młodej poetki ze Stalowej Woli odbędzie się 20 września o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

Autorka swój zbiór wierszy postanowiła podzielić na 3 części: wczesne lata, dojrzewanie, w dorosłość. Są one jednocześnie wyznacznikiem poszczególnych etapów życia poetki. – Tematem, który łączy wszystkie części „Konstelacji” jest muzyka. Autorka sprytnie do każdej części wplata wiersz, w których chce pokazać czytelnikowi, w jaki sposób muzyka wpływ na wnętrze człowieka. W pierwszej części muzyka staje się drogą ucieczki przed ludźmi i światem. W drugiej jest azylem i oazą ciszy dla niespokojnej duszy, by pod koniec stać się czymś uniwersalnym, co łączy wszystkich ludzi pomimo wielu różnic – pisze we wstępie tomiku Beata Sudoł-Kochan. Tomik wydało Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli.

Aleksandra Knap urodziła się w Stalowej Woli, gdzie z wyróżnieniem ukończyła PSM I stopnia w klasie fortepianu oraz LO im KEN. Od 2009 uczestniczy w Warsztatach Literackich „Wers” działających przy stalowowolskiej MBP. Jest laureatką m.in. II miejsca w Konkursie Poetyckim „Godziny przy piórze” (2015) oraz wyróżnienia specjalnego w Konkursie Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają” (2012). Od 2016 roku członek SL „Witryna”.

Poetyckie konstelacje Aleksandry Knap

Marzec 2019