Ludzie listy piszą...obchodzimy Światowy Dzień Poczty

Ludzie listy piszą...obchodzimy Światowy Dzień Poczty9 października odbędą się w bibliotece warsztaty pisania listów, nieprzypadkowo, ponieważ tego dnia przypada Światowy Dzień Poczty. Warsztaty mają na celu przybliżyć dzieciom sztukę pisania listów, sztukę zapomnianą i wypartą przez nowoczesne aplikacje i portale społecznościowe.

Pisanie listów niesie ze sobą mnóstwo korzyści m. in. rozwija umiejętność  pisania, pracę z tekstem literackim,  a przede wszystkim daje dużo przyjemności. Rezultatem warsztatów będzie konkurs literacko-plastyczny „Piszę do Ciebie list...”, a list będzie adresowany do bohatera literackiego. Warsztaty i konkurs biblioteka organizuje w ramach projektu „Kuźnia bibliolubnych”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Ludzie listy piszą...obchodzimy Światowy Dzień Poczty

Luty 2019