Godzinami o książkach – „Chłopiec z klocków”

Godzinami o książkach – „Chłopiec z klocków”W środę, 9 stycznia o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Rozmowa z cyklu „Godzinami o książce” toczyć się będzie wokół powieści Keitha Stuarta pt. „Chłopiec z klocków”.

Jest to opowieść o losach trzydziestoparoletniego Alexa i jego syna Sama chorego na autyzm. Alex kocha swoją żonę Jody, lecz nie potrafi jej to okazywać. Są w separacji. Kocha swojego syna, Sama, ale go nie rozumie. Dla autystycznego chłopca świat to zagadka, której nie potrafi samodzielnie rozwiązać. Gdy jednak Sam zaczyna grać w Minecrafta, pojawia się miejsce, w którym on i tata zaczynają na nowo odkrywać nie tylko samych siebie, lecz także siebie nawzajem. Czy rozsypaną na kawałki rodzinę uda się poskładać?

Sierpień 2019