Godzinami o książkach – „Ułuda”

Godzinami o książkach – „Ułuda”W środę, 13 lutego o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Czas rozmów z cyklu „Godzinami o książce” poświęcimy wokół powieści  Artura Cieślara pt. „Ułuda”.

„Świat to opowieść. Nasze życie to opowieść. Ty masz swoją, ja swoją. Z roku na rok obrastamy w nowe...”
„Ułuda”  to powieść drogi, opowieść o iluzji doświadczanej w życiu, o przemijaniu i o śmierci, która nie jest końcem, ale przejściem prowadzącym do nowego. Mateusz wyrusza do Indii, gdzie ma rozsypać prochy swojej przyjaciółki Igi, która była buddystką. Spotyka ludzi, którzy nagle znikają, rozmawia z "duchami", sam nie wie co jest prawdziwe a co wydaje się snem. Czy życie jest tylko ułudą?