Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Więcej informacji

Dobre książki i kawa – Wielki marynarz

Dobre książki i kawa – Wielki marynarzW dniu 12 lutego w Filii Nr 2 /ul. Siedlanowskliego 3/ o godz. 17 odbędzie się kolejne w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Rozmowy z cyklu „Dobre książki i kawa” toczyć się będą wokół powieści pt. „Wielki marynarz”. Jest  to debiut literacki Catherine Poulain, która w wieku 20 lat opuściła dom w prowansalskim Manosque by odtąd zarabiać na życie pracą fizyczną.

„Wielki marynarz” to historia kobiety która chce zaznać smaku życia na kutrze rybackim. Na wyspie Kodiak u południowych wybrzeży Alaski, zaokrętowała się na statek rybacki Rebel i wyruszyła w morze, jako jedyna kobieta na pokładzie. Pracowała ciężko jak pozostali, bez taryf ulgowych,  za pół stawki, nie dosypiała, znosiła docinki, zimno i ból. Każdy dzień był dla niej nowym wyzwaniem.

Co ją zatem skłoniło do porzucenia słonecznej Prowansji i pognało na wyspę Kodiak? Dlaczego tak usilnie chce dotrzeć do Point Barrow, najbardziej na północ wysuniętego przylądka Stanów Zjednoczonych, gdzie, „…będzie mogła usiąść na krawędzi świata, wpatrzeć się w dal i być może nawet skoczyć w przepaść?.

„Stawiać opór. Walczyć o życie z żywiołami, które zawsze będą od nas potężniejsze, silniejsze. Szukamy wyzwań, chcemy iść do końca, umrzeć albo przeżyć.”

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech