Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Więcej informacji

Godzinami o książkach - „Tamte cudowne lata”

W środę, 15 marca  o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  dla Dorosłych. Tematem rozmowy będzie Marian Izaguirre pt. „Tamte cudowne lata”.  Jest to opowieść o dwóch kobietach wspólnie czytających niezwykłą książkę w antykwariacie. Lola jest żoną właściciela antykwariatu, Alice bohaterką czytanej wspólnie powieści.

Obie kobiety na pozór nie mają ze sobą wiele wspólnego, jednak ich losy splatają się dzięki niezwykłej lekturze biografii „Dziewczyny o włosach jak len”. Lektura staje się ukojeniem, szansą na znalezienie własnej drogi, pozwala w ponurych, szarych czasach znaleźć nutkę przyjemności, zapomnienia. Główni bohaterowie to ludzie kochający czytać, zarówno Lola i Matias, właściciele antykwariatu jak i  Alice, dla której książki są bardzo ważne  w najtrudniejszych momentach jej życia.
Czy dziś dla kogoś literatura jest sensem życia? Czy książki są ważne? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas najbliższego spotkania.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech