A- A A+

Wieczór autorski Krzysztofa Kwasiżura

Wieczór autorski Krzysztofa Kwasiżura18 maja o godz.17,00 w Bibliotece Filii nr 2 przy ul Siedlanowskiego 3 w Stalowej Woli odbędzie się wieczór autorski Krzysztofa Kwasiżura, poety prozaika, krytyka literackiego, redaktora naczelnego „Przemyskiej Loży Literackiej”.

Krzysztof Kwasiżur urodził się w 1973 r. w Przemyślu. Mieszka pod w Furmanach pod Sandomierzem. Poeta młodego pokolenia, prozaik, krytyk literacki (specjalizacja – poezja polska), felietonista i autor tekstów wielu piosenek. Jego nazwisko znalazło się w Antologii Poetów Polskich 2016. Studiował socjologię w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Uprawiana twórczość: poezja, miniatura (opowiadanie), esej, felieton, recenzja. Współpracuje na stałe z tygodnikiem artystycznym „Pisarze.pl”,  drukowany bywa również w „Krytyce Literackiej”, i „Własnym głosem” – warszawskim miesięczniku kulturalnym.

Autor i reżyser wielu wydarzeń kulturalnych, spotkań poetyckich w całej Polsce, członek RSTK w Przemyślu, członek Rady Artystycznej Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Przemyślu, Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego RSTK Przemyśl.

Członek grupy poetyckiej Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Pomysłodawca i Redaktor naczelny  „Przemyskiej Loży Artystycznej” - czasopisma i Spółdzielni Artystycznej o tej samej nazwie. Debiut prasowy w „Głos znad Sanu” (2008), debiut książkowy – „Teksty najprostsze”(2010).

Autor czterech tomików i zbiorów poezji, z których jeden – „Niebieski” został w całości przetłumaczony na język rosyjski a także wielu publikacji w czasopismach społeczno-kulturalnych i literackich. Jest także autorem tekstów piosenek.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin