Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: poniedziałek: 9:00 - 15:00; wt.- pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godzinami o książkach – „Wariatka z Komańczy”

Godzinami o książkach – „Wariatka z Komańczy”W środę, 13 września  o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Rozmowy będą się toczyć wokół powieści Marii Nurowskiej pt. Wariatka z Komańczy ”. Bohaterką „Wariatki z Komańczy” jest malarka, Marta Kohn, artystka -  zdolna i niezwykle wrażliwa kobieta,  przez jednych uwielbiana, przez innych postrzegana jako wariatka, dziwaczka.

To także powieść o tym, że na nic w życiu nie jest za późno, ani na zmianę swojego miejsca na ziemi, ani na miłość, która może zaskoczyć w najbardziej nieoczekiwanym momencie. To bardzo współczesna i ciekawa opowieść, której akcja toczy się na terenie naszego kraju i na ogarniętej wojną Ukrainie.
Podczas środowego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania: Czy można zadowolić się namiastką życia? Jak mocno walczymy o własne szczęście?  Czy własny bagaż doświadczeń  uprzykrza nam życie czy pozwala zmienić jego losy.