Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Fila nr 1, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Więcej informacji

Godzinami o książkach – „Mam na imię Lucy”

Godzinami o książkach –  „Mam na imię Lucy”W środę, 15 listopada o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Jesienne rozmowy „Godzinami o książce”  będą się toczyć wokół powieści Elizabeth Strout pt. „Mam na imię Lucy! ”.

Lucy Barton, dojrzałą kobietę, pisarkę wychowującą dwójkę dzieci, podczas przedłużającego się pobytu w szpitalu odwiedza niewidziana od lat matka. Niewinne rozmowy o ludziach z przeszłości otwierają furtkę do bolesnych wspomnień: biedy, wykluczenia i rodzinnych tajemnic.

Autorka zaprasza nas do poznania historii o trudnych relacjach między matką i córką, i nie tylko. Książka porusza  też  szereg życiowych, głębokich i ważnych kwestii, takich jak bezwarunkowa miłość, skomplikowane relacje z najbliższymi, smutne dzieciństwo, bieda, głód, wykluczenie, brak przyjaciół i środków medialnych.

Podczas środowego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania:? Czy potrafimy docenić nawet najzwyklejsze chwile naszego życia? Jak ważne są relacje z rodzicami? Kim i dlaczego czujemy się w głębi duszy? Dlaczego tak trudno mówić nam o swoich uczuciach, pragnieniach i potrzebach. Czym jest dla nas  tolerancja i szczerość?

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech