Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Godzinami o książkach – Rose Tremain „Sonata Gustawa”

Godzinami o książkach – Rose Tremain „Sonata Gustawa”W środę, 13 grudnia o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Zimowe rozmowy „Godzinami o książce”  będą się toczyć wokół powieści Rose Tremain pt. „Sonata Gustawa ”.

Gustav Perle dorasta w małym miasteczku w neutralnej Szwajcarii, gdzie horror II wojny światowej wydaje się jedynie odległym echem. A jednak ojciec Gustava zginął w dość tajemniczych okolicznościach, a uwielbiana przez chłopca matka stała się dziwnie obojętna, a nawet zgorzkniała. Jedynym jasnym punktem w życiu Gustava jest przyjaźń z jego rówieśnikiem, Antonem Zwiebelem, który szybko staje się dla chłopca całym światem.

Podczas środowego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania:? Jaka jest różnica między przyjaźnią a miłością?  Czym jest neutralność i zaangażowanie? Porozmawiamy   też o potrzebie akceptacji, desperackim szukaniu miłości,  samotności ale i o dobroci i zrozumieniu.

_ „Może jesteś gotowa, Mutti,  ale nie ja. Zawsze myślałem, że nauczę cię jednej rzeczy, to znaczy, jak mnie kochać. Ale nie nauczyłem. Prawda?”

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech