Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne          Godziny otwarcia Filie: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godzinami o książkach – Kazuo Ishiguro „Okruchy dnia”

Kazuo Ishiguro  „Okruchy dnia”W środę, 14 marca o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.  Tematem rozmowy cyklu „Godzinami o książce”  będzie powieść  Kazuo Ishiguro pt. „Okruchy dnia ”.

Głównym bohaterem "Okruchów dnia" jest angielski kamerdyner Stevens, którego życiowym celem stało się służenie swojemu chlebodawcy lordowi Darlingtonowi.  Całe jego życie było dążeniem, aby w miejscu pracy: w Darlington Hall, wszystko funkcjonowało idealnie. Po śmierci chlebodawcy nadal prowadzi jego dom. Podczas krótkiego urlopu wyrusza samochodem do Kornwalii, by namówić do powrotu dawną gospodynię pannę Kenton. Dla kamerdynera ta podróż jest pretekstem do podsumowania swojego dotychczasowego życia które było podporządkowane jedynie pracy i perfekcyjnemu wykonywaniu obowiązków. Nie było w nim miejsca na uczucia, rozrywki, bliskie więzi. Czy przez służbę dla innych główny bohater musiał poświęcić swoje życie prywatne.

Podczas środowego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania: co jest w życiu najważniejsze?, jak żyć aby mieć poczucie spełnienia i satysfakcji? jakich wyborów dokonywać aby potem nie żałować?

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech