A- A A+

Godzinami o książkach – „Sprawa Meursaulta”

W środę, 7 czerwca  o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Rozmowy będą się toczyć wokół powieści Kamela Daouda pt. Sprawa  Meursaulta ”. Jest to gniewna rewizja słynnej powieści Alberta Camusa "Obcy", pisana jednak z zupełnie odmiennej perspektywy. Narratorem książki jest Harun, brat Araba zamordowanego przez Meursaulta na rozpalonej słońcem algierskiej plaży.

Siedząc w barze i rozmawiając z nieznajomym, Harun próbuje zrekonstruować wydarzenia sprzed ponad siedemdziesięciu lat i odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do zabójstwa i jak to możliwe, że w powieści Camusa słowo "Arab" pada 25 razy, a imię jego brata, Musy, ani raz.

Podczas środowego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania dotyczące: ludzkiej egzystencji, bólu, sensu życia i jego przemijania.

Kamel Daoud - ur. w 1970 r., dziennikarz i pisarz. Mieszka w Oranie w północno-zachodniej Algierii, pisze po francusku. Od ponad 20 lat publikuje w dzienniku " Le Quotidien d'Oran". Jest m.in. autorem zbioru opowiadań "Le Minotaure 504". Za wydaną ostatnio po polsku powieść "Sprawa Meursaulta", zainspirowaną "Obcym" Alberta Camusa, otrzymał w 2015 r. Nagrodę Goncourtów za debiut powieściowy.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin