Godzinami o książkach – „Zagubiona dzielnica”

Godzinami o książkach – „Zagubiona dzielnica”W środę, 9 maja o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.  Tematem rozmowy cyklu „Godzinami o książce”  będzie powieść Patricka Modiano pt. „Zagubiona dzielnica”.

Opowiada o pisarzu kryminałów, tworzącym i mieszkającym w Anglii, ale pochodzącym z Paryża. Wraca do stolicy Francji na spotkanie biznesowe i zaczyna przypominać sobie przeszłość oraz nie zamknięte wątki w jego życiu. Owiewa nas duszno-senny klimat miasta i nostalgia za tym, co stracone.  Autor zaprasza czytelników na wędrówkę ulicami Paryża. Powraca do pewnych mrocznych wydarzeń, które były przyczyną jego ucieczki z Francji. Pozostawiona przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Czy przemierzając zaułki i bulwary paryskie, w znajomych miejscach napotka okruchy własnej tożsamości? Czytając dajemy się zaczarować miastu, podczas szukania wyjścia z labiryntu przeszłości.

- "Istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, co piszą książki i ci, o których pisze się książki i którzy nie muszą ich czytać. Przeżywają je."

Do którego rodzaju należysz?

Luty 2019