Spotkanie autorskie z Katarzyną Boni

Spotkanie autorskie z Katarzyną BoniMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie z Katarzyną Boni, reporterką i dziennikarką, autorką książki „Ganbare! Warsztaty umierania”. Od trzynastu lat podróżuje, od jedenastu pisze o podróżach m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „National Geographic” i „Kontynentów”.

Specjalizuje się w pisaniu o Azji, spędziła na tym kontynencie ponad cztery lata pracując w Japonii, Chinach, Kambodży, Tajlandii, na Filipinach i w Indonezji. Pisze o podróżowaniu, ludziach, których spotyka po drodze, nietypowych smakach i inspirujących tradycjach. Katarzyna Boni jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim i psychologii społecznej na SWPS, a także Polskiej Szkoły Reportażu przy Instytucie Reportażu. Katarzyna Boni za reportaż o Japonii "Ganbare! Warsztaty umierania" została laureatką szóstej edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Jest współautorką (razem z Wojciechem Tochmanem) książki „Kontener” o syryjskich uchodźcach w Jordanii.

Ganbare! Kiedy w Japonii chcesz kogoś zmotywować do działania: wołasz Ganbare! Daj z siebie wszystko! Trzymaj się! Dasz rade! Od 2011 roku to okrzyk, który na zniszczonej północy Japonii słychać  wszędzie.

„Ganbare! Warsztaty umierania” to reportaż o Japonii dotkniętej w marcu 2011 roku przez trzy kataklizmy: trzęsienie ziemi, wywołane nim tsunami i awarię w elektrowni Fukishima, która doprowadziła do skażenia rozległy region kraju. Katarzyna Boni po kilku latach od tragicznych wydarzeń, w których zginęło prawie 20 tysięcy Japończyków, przyjeżdża na wyspy i spotyka się z ocalałymi. Reporterka opisuje m.in. warsztaty umierania; wyprawy nurków-amatorów, którzy poszukują ciał zaginionych bliskich; mężczyznę, który rozmawia z duchami.

Spotkanie odbędzie się w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki, ale przyjść na nie może każdy zainteresowany. Zapraszamy 19 września na godzinę 18, do Filii Nr 2 przy ul. Siedlanowskiego 3.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Boni

Marzec 2019