Tajemnice papieru - warsztaty

Tajemnice papieru - warsztatyKiedy powstał papier? Z jakich surowców się składa? W jaki sposób jest wytwarzany? Na te pytania i wiele innych, odpowiemy na warsztatach czerpania papieru pod opieką plastyka. Celem działań jest przybliżenie dzieciom w ciekawy i pouczający sposób historii nieistniejącego dziś rzemiosła.

Dzieci zapoznają się z różnymi surowcami, z których można wytworzyć arkusz papieru oraz poznają technikę czerpania papieru, od wytworzenia pulpy papierowej po odciskanie jej na sitach. Kolejnym krokiem będzie wykonanie takiego arkuszu własnoręcznie i  ozdobienie go motywami roślinnymi. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach zadania „Kuźnia bibliolubnych” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Zajęcia odbędą się w Filii nr 2 MBP 24 września br.

Sierpień 2019