Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 9:00 - 16:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 9:00 - 16:00; sobota: nieczynne

Wspomną ofiary holokaustu

Wspomną ofiary holokaustuObchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu organizowane są już po raz jedenasty. Ich pomysłodawcą i głównym organizatorem  jest prof. Wacław Wierzbieniec z Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2012 r. włączył się w ich organizację także Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

W bieżącym roku obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu odbywają się na Podkarpaciu w 70 miejscowościach. 31 stycznia w stalowowolskiej bibliotece przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 odbędzie się spotkanie w ramach wspomnianych obchodów, pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, na które zapraszają Prezydent Miasta Stalowej Woli - Lucjusz Nadbereżny oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli - Stanisław Sobieraj.

Oto program:

10:00 – 10:10   Rozpoczęcie

10:10 – 10:30    Historia i kultura Żydów oczyma uczniów stalowowolskich szkół. Film „Słów Tory już nie usłyszysz” (ZSP nr 2 im T. Kościuszki)

10:30 – 11:00     Spotkanie z osobami ocalonymi z Holokaustu i ich rodzinami: Ellen Mayer _ Kalter i Leo Mayer (Holandia) oraz  Bhumi Dalia (USA) z Komisji Fulbrighta

11:00 – 11:30   Roman Niwierski (Urząd Miasta), Życie religijne, kultura i tradycje społeczności żydowskiej przed Zagładą

11:30 – 11:40   Historia i kultura Żydów oczami uczniów stalowowolskich szkół. Film „Zarażeni życiem” (SLO im. C.K. Norwida)

11:40 – 12:10   Aneta Garanty (Muzeum Regionalne w Stawowej Woli), „Pomoc społeczności żydowskiej w czasie II wojny światowej”

12:10 – 12:30   Dyskusja/zakończenie

Wspomną ofiary holokaustu

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech