Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Wykład ks. Tadeusza Isakowicza- Zaleskiego w rocznicę Wołynia

Wykład ks. Tadeusza Isakowicza- Zaleskiego w rocznicę Wołynia 7 lipca w bibliotece przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 na Sali konferencyjnej (II piętro) o godzinie 17.30 wykład ks. Tadeusza Isakowicza- Zaleskiego „Plusy i minusy relacji polsko-ukraińskich po 1991 roku” oraz zbiórka darów na rzecz podpalonej polskiej szkoły w Mościskach na Ukrainie. Cel – to wsparcie remontu oraz wyposażenie polskiej szkoły.

Spotkanie jest częścią stalowowolskich obchodów 74. rocznicy ludobójstwa Polaków na Wołyniu, organizowanych pod pieczą Stowarzyszenia Stalowi Patrioci, Fundacji Przywróćmy Pamięć i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej obwodu Nisko – Stalowa Wola oraz miasta Stalowa Wola.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Stalowej Woli i okolic do włączenia się w obchody tego wydarzenia. Szczególnie zachęcamy do wsparcia zbiórki darów na rzecz podpalonej polskiej szkoły w Mościskach na Ukrainie, która odbędzie się 7 lipca w Bibliotece Międzyuczelnianej w trakcie wykładu ks. Tadeusza Isakowicza- Zaleskiego. Zbieramy materiały: farby, wałki, kleje, taśmy, wszelkie materiały do malowania - w planach mamy przygotowanie patriotycznego graffiti w szkole oraz malowanie ścian w placówce – zachęcają organizatorzy.

11 lipca 2017 roku przypada 74. rocznica tzw. „ krwawej niedzieli”, czyli zmasowanych mordów obywateli polskich na Wołyniu przez oprawców z OUN – UPA. Mordy te trwały już od dłuższego czasu, jednakże to właśnie wtedy - w niedzielę 11 lipca 1943 roku - doszło do kulminacji zbrodniczej akcji oddziałów OUN-UPA, które spacyfikowały 99 polskich wsi, mordując w bestialski sposób kilka tysięcy Polaków. Według szacunków Instytutu Pamięci Narodowej, w latach 1943-1945 na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej i na Lubelszczyźnie zginęło od około 100 - 160-ciu tysięcy Polaków w tym głównie kobiet, dzieci i starców. Po stronie ukraińskiej wskutek akcji odwetowych i samoobrony życie straciło od 10-ciu do 12-tu tysięcy ludzi.

W ramach obchodów 74. rocznicy ludobójstwa Polaków na Wołyniu  11 lipca o godz. 18.00 w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej odprawiona zostanie także msza święta w intencji pomordowanych na kresach. Nastąpi także złożenie kwiatów pod krzyżem wołyńskim na cmentarzu komunalnym.

Wykład ks. Tadeusza Isakowicza- Zaleskiego w rocznicę Wołynia

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech