Konkurs poetycki

Konkurs poetyckiStowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli ogłasza I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Mariana Berkowicza „O Dmuchawce Skojarzeń”. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany zarówno do osób przed, jak i po debiucie, zrzeszonych i niezrzeszonych w związkach twórczych. Jedynym warunkiem jest ukończenie przez uczestnika 16 lat.

Na konkurs należy nadesłać od 1 do 3 wierszy, każdy w 5 egzemplarzach maszynopisu bądź wydruku komputerowego (rękopisy nie będą brane pod uwagę) pisane czcionką 12 (jeden wiersz na jednej kartce formatu A4). Autorzy są zobowiązani do przesłania tylko jednego zestawu wierszy. Dodatkowo można przesłać jeden wiersz (również w pięciu kopiach) inspirowany życiem lub twórczością patrona konkursu (z umieszczoną dedykacją „Marianowi Berkowiczowi”) – chętnych zapraszamy na naszą stronę pod adresem www.slwitryna.pl, gdzie znaleźć można pełny biogram, a także wybór wierszy patrona. Wszystkie teksty mają być oznaczone godłem (pseudonimem) autora umieszczonym w prawym górnym rogu, a w dołączonej kopercie, oznaczonej tym samym godłem, powinna znajdować się karta zgłoszenia podpisana przez uczestnika (w przypadku osób niepełnoletnich – rodzica bądź opiekuna).

Konkurs poetycki

Czerwiec 2019