Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Regulamin wypożyczania Czytaka Plus i Czytaka NPN

Regulamin wypożyczania Czytaka Plus i Czytaka NPN

użyczonego Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza  w Stalowej Woli przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX” im. Henryka Ruszczyca, w ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Postanowienia ogólne.

Niniejszy regulamin określa warunki wypożyczania odtwarzacza cyfrowych książek mówionych Czytak Plus i Czytak NPN czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.

Warunki wypożyczania Czytaka Plus czytelnikom biblioteki.

 1. Biblioteka może wypożyczać Czytak Plus , Czytak NPN jedynie czytelnikowi zapisanemu do biblioteki, posiadającemu niepełnosprawność wzroku.
 2. Czytelnik wypożyczający Czytak Plus , Czytak NPN jest zobowiązany do podania numeru telefonu, który jest konieczny do utrzymywania kontaktu pomiędzy biblioteką a czytelnikiem.
 3. Warunkiem wypożyczenia Czytaka Plus i Czytaka NPN  jest pisemne potwierdzenie wypożyczenia przez czytelnika lub jego prawnego opiekuna.
 4. Czas wypożyczenia Czytaka Plus i Czytak NPN nie może być dłuższy niż 35 dni, pod warunkiem aktywnego korzystania przez czytelnika ze zbiorów cyfrowej książki mówionej, dostępnych w bibliotece.
 5. Jednorazowo razem z Czytakiem Plus, Czytak NPN czytelnikowi biblioteka udostępni do 10. tytułów audiobooków.
 6. Z chwilą wypożyczenia czytaka czytelnik staje się za niego całkowicie odpowiedzialny i jest zobowiązany do zwrócenia czytaka w takim stanie, w jakim został wypożyczony, z pozostałym wypożyczonym sprzętem oraz zestawem wgranych przez bibliotekę audiobooków.
 7. Po upływie terminu, na jaki został wypożyczony Czytak Plus, Czytak NPN w razie jego niezwrócenia, biblioteka ma prawo do naliczenia kary umownej w wysokości 1 zł za każdy dzień zwłoki w zwrocie urządzenia.
 8. Czytelnik, który nie zwróci urządzenia w terminie, nie może ponownie wypożyczać Czytaka Plus, Czytak NPN.
 9. W wypadku uszkodzenia Czytaka Plus,  Czytak NPN czytelnik ponosi koszty jego naprawy nieobjęte gwarancją producenta.
 10. W wypadku całkowitego zniszczenia lub zagubienia Czytaka Plus, Czytak NPN czytelnik płaci odszkodowanie w wysokości odpowiadającej wartości sprzętu.
 11. Czytelnik nie powinien usuwać lub modyfikować audiobooków zapisanych w bibliotece na Czytaku Plus, Czytak NPN – czytelnik powinien zwrócić czytak z kompletem książek dźwiękowych wgranych na czytak w bibliotece.
 12. Czytelnik nie może rozpowszechniać udostępnionych na Czytaku Plus, Czytak NPN książek w całości lub we fragmentach.

Informacja administratora danych.

 1. Administratorem danych osobowych, podanych przy pisemnym potwierdzeniu wypożyczenia Czytaka Plus, Czytak NPN jest Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli, ul. ks. J. Popiełuszki 10, 37-450 Stalowa Wola.
 2. Celem zbierania danych osobowych jest umożliwienie użytkownikom korzystania z usług związanych z wypożyczaniem Czytaków Plus i Czytak NPN.
 3. Użytkownikom przysługuje prawo wglądu do danych osobowych oraz ich poprawiania, sprostowania i zapomnienia, na warunkach określonych w art. 29 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych, w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
 4. Dane osobowe podawane są dobrowolnie, jednakże ich podanie i potwierdzenie własnoręcznym podpisem jest niezbędne do nabycia prawa korzystania z usług związanych z wypożyczaniem Czytaków Plus, Czytak NPN.

Informacje końcowe.

Regulamin wchodzi w życie 28.05.2018 r.

Dyrektor MBP im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech