A- A A+

Regulamin korzystania ze Stalowowolskiej Biblioteki Cyfrowej

Materiały udostępniane mogą być wykorzystywane tylko do własnego użytku. Nie można zmieniać, powielać, publikować i odsprzedawać obrazów, opisów oraz innych informacji bez pisemnej zgody Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

 • Wszystkie publikacje udostępniane są nieodpłatnie. Większość z nich jest ogólnie dostępna dla wszystkich użytkowników Internetu.

  Przeglądanie publikacji w wersji pełnotekstowej wymaga zainstalowania czytnika formatu DjVu. Pozwala na to m.in. program firmy GB Soft dostępny pod tym adresem http://www.djvu.com.pl/download_en.php. Program umożliwia m.in. zapisanie wybranych plików na komputerze użytkownika.

  Przeglądanie możliwe jest również za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej np. Firefox, Chrome, Internet Explorer. Rekomendujemy (na podstawie własnych doświadczeń) Internet Explorer - koniecznie z zainstalowaną najnowszą wersją wtyczki Java. Od wersji Java 8 update 65 należy w Java Control Panel w zakładce Security w polu Exception Site List dodać adres: http://bc.mbpstalowawola.pl:81
 • Korzystanie ze zbiorów Biblioteki Cyfrowej wymaga przestrzegania przepisów prawa autorskiego.
 • Ze zbiorów Stalowowolskiej Biblioteki Cyfrowej można korzystać za pośrednictwem terminali (komputerów) znajdujących się: na terenie Biblioteki (np. w Czytelni), poza terenem Biblioteki (np. w domu). Dostęp do niektórych publikacji może być możliwy tylko na terenie Biblioteki.
 • Wykorzystywanie publikacji do niekomercyjnych celów. Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli wyraża zgodę na niekomercyjne wykorzystanie obiektów z Stalowowolskiej Biblioteki Cyfrowej na prywatnych stronach www pod warunkiem przesłania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. adresu strony WWW informacji o fakcie wykorzystania materiałów z SBC oraz umieszczenia na stronie WWW informacji o źródle pochodzenia obiektu wraz z odsyłaczem do odpowiedniej strony w Bibliotece Cyfrowej.

  Wykorzystywanie publikacji do niekomercyjnych stron WWW o charakterze dydaktycznym, naukowym i badawczym jest dozwolone. Właściciel strony zobowiązany jest do umieszczenia na niej informacji o źródle pochodzenia obiektu w postaci adresu URL stanowiącego identyfikator publikacji.

  Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zachowuje prawo w pojedynczych przypadkach do nie wyrażenia zgody na wykorzystanie obiektów Stalowowolskiej Biblioteki Cyfrowej.
 • Wykorzystywanie publikacji do komercyjnych celów. Każda forma komercyjnego wykorzystania (wydawnictwa, reklama, elektroniczne lub drukowane media, strony WWW firm itp.) obiektów wymaga pisemnej zgody Dyrektora MBP w Stalowej Woli i jest odpłatna zgodnie z indywidualnymi ustaleniami. Bez tej zgody nie można wykorzystywać publikacji dostępnych na stronach Biblioteki Cyfrowej w komercyjnych przedsięwzięciach.

  Wszelkie informacje dotyczące korzystania ze Stalowowolskiej Biblioteki Cyfrowej udzielane są pod numerem telefonu 15 842-10-63 wew. 113 lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Katalog on-line

Kalendarz

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin